Tot 1 juni 2024 geen verzuimboetes btw e-commerce

16-11-2023

De vrijwillige regeling EU btw e-commerce is bedoeld om internationale verkopen op afstand binnen de EU te vergemakkelijken. Door gebreken in de dienstverlening van verschillende lidstaten lopen ondernemers het risico ten onrechte een verzuimboete opgelegd te krijgen. Met uitzondering van Finland leggen andere EU-lidstaten geen betaalverzuimboetes op. De staatssecretaris van Financiën heeft besloten dat Nederland tot 1 juni 2024 geen betaalverzuimboetes op zal leggen aan ondernemers die deelnemen aan de regeling EU btw e-Commerce. Opgelegde betaalverzuimboetes worden teruggedraaid. De Belastingdienst zal bezwaren tegen opgelegde betaalverzuimboetes gegrond verklaren. Wel legt de Belastingdienst naheffingsaanslagen op bij een betaalverzuim.

De datum van 1 juni 2024 hangt samen met de vervanging van de huidige tijdelijke voorziening door een structurele voorziening per die datum. Binnen de tijdelijke voorziening verwerkt de Belastingdienst aangiften handmatig. Pas na een half jaar kan de Belastingdienst vaststellen of er tijdig en volledig is betaald vanwege de matige kwaliteit van door andere EU-lidstaten aangeleverde gegevens.

Recente nieuwsartikelen

Subsidie nieuwe elektrische auto in 2024 naar € 2.950

24-weken-eis asielzoekers onderuit gehaald

Kamervragen set-aside-regeling en landbouwvrijstelling

Toepassing gerichte vrijstellingen voor werknemer met buitenlandse werkgever

Stapsgewijze afschaffing loonkostenvoordeel oudere werknemer

Extra verhoging maximum uurprijzen kinderopvangtoeslag

Premies inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet 2024

Premiepercentages 2024

AOW-leeftijd bedraagt 67 jaar en drie maanden in 2029

Valutaresultaat op dividendvordering valt niet onder deelnemingsvrijstelling

Bedrijfsopvolgingsregeling niet van toepassing op recente uitbreiding van belangen in dochtermaatschappijen

Toepassing arbeidskorting op arbeidsongeschiktheidsuitkering?

Te hoge rente op eigenwoningschuld binnen familie gecorrigeerd

Tot 1 juni 2024 geen verzuimboetes btw e-commerce

Aandachtspunten vennootschapsbelasting 2023

Giftenaftrek in 2023

Vraag middeling aan bij wisselende inkomens, het kan nog

Premies lijfrentevoorzieningen 2023

Overweeg om vermogen over te hevelen naar de (klein)kinderen

Aandachtspunten belastingheffing in box 3

Aandachtspunten jaarafsluiting 2023

Aandachtspunten btw 2023

Salaris dga in 2023

Aandachtspunten voor de aanmerkelijkbelanghouder

Optimaliseer de investeringsaftrek in 2023 en 2024

Aftrekposten in hoogste tariefschijf in 2023

Vrije ruimte in 2023 hoger dan in 2024

Aangepaste emissiefactoren bij aanpak piekbelasting en Lbv

Belastingplan 2024 door Tweede Kamer

NHG-grens 2024 vastgesteld

Administratiebureau C.O. Steeman kenmerkt zich door korte lijnen, duidelijkheid, flexibiliteit en een uitstekende service.

Onze kracht:

  • Maatwerk
  • Jarenlange ervaring
  • Betrouwbaar
  • Kennis van de markt
  • Accuraat
© 2023 Administratiebureau Steeman